Внутрішньопідлогові конвектори. Технічний огляд. Особливості конструкції та основні переваги.

08/17/2022
від Администратор Главный

Внутрішньопідлогові конвектори зараз переживають безумовний сплеск популярності. Конвектори створюють максимально комфортні умови присутності у будь-якому приміщенні: від квартири до великих торговельно-розважальних майданчиків. При цьому тепло від внутрішньопідлогових конвекторів має здатність рівномірно розподілятися знизу вгору, а це означає, що на обігрів витрачається менше часу в умовах високоефективної роботи пристрою.

Конвектори водяного опалення – це пристрої, які призначені для обігріву приміщення. При цьому, як випливає з назви, процес опалення здійснюється за допомогою створення теплого повітряного потоку. Внутрішньопідлогові конвектори можуть успішно застосовуватися не тільки в житлових приміщеннях, а й у будівлях і спорудах адміністративно-комерційного призначення, громадських і торгових приміщеннях і т.д. Широкий спектр можливостей застосування внутрішньопідлогових конвекторів обумовлений насамперед їх високою ефективністю та специфікою монтажу – вони практично не помітні.

Внутрішньопідлогові конвектори Carrera

Залежно від передбачених конструкцією можливостей монтажу, конвектори водяного опалення Carrera поділяються на: підлогові конвектори Carrera FRH, FR2H; плінтусні конвектори Carrera BR18, BR21 та внутрішньопідлогові конвектори Carrera C (M) Inox (Black), C2 (M2) Inox (Black), CV (MV) Inox (Black), CV2 (MV2) Inox (Black) (в рамках данної статті, ми зупинимося тільки третьому типі - внутрішньопідлогових конвекторах).

Основною перевагою внутрішньопідлогових конвекторів Carrera є їх фактична відсутність: вони абсолютно непомітно замонолічуються в підлогу (або фіксуються в фальшпідлогу), не займаючи місця в приміщенні. Після монтажу конвектора на поверхні - урівень з поверхнею підлоги - залишається тільки решітка (яка, у свою чергу, не тільки захищає внутрішньопідлоговий конвектор від пошкоджень, а й виконує декоративні функції). Ґрати можуть бути як окремим елементом декору, так і «вписуватися в загальну дизайнерську концепцію. Решітка може виготовлятися з різних матеріалів: нержавіючої сталі, дерева, мармуру, чавуну, та фарбуватись у будь-які кольори.


Внутрішньопідлогові конвектори Carrera надають можливість обігріву приміщень там, де традиційні схеми (наприклад, за допомогою звичайних радіаторів централізованого опалення) з тих чи інших причин не підходять. (Причини можуть бути різними – від конструктивних та архітектурно-фізичних – наприклад, відсутність підвіконних просторів до суто естетичних).

Високій популярності внутрішньопідлогових конвекторів Carrera у споживачів сприяє, перш за все, їхня висока якість у поєднанні з високою ефективністю та відносно низькими цінами.

Крім того, внутрішньопідлогові конвектори знаходять все ширше застосування для додаткового опалення житлових приміщень. В цій якості внутрішньопідлогові конвектори останнім часом викликають все більший інтерес архітекторів, дизайнерів, проектувальників, а також - що важливо - інвесторів. Внутрішньопідлогові конвектори вже забезпечили стабільну позицію на європейському ринку опалювального обладнання.

Конвектори Carrera: особливості конструкції

«Серце» внутрішньопідлогового конвектора опалення - мідно-алюмінієвий теплообмінник, за яким циркулює гаряча вода, що виконує роль теплоносія. Компактні та надійні внутрішньопідлогові конвектори є плоскими і довгими металевими жолобами, в яких змонтовані теплообмінники з мідної або сталевої трубки круглого або прямокутного перерізу. До зігнутої в кілька рядів трубки приварюються сталеві або алюмінієві ребра, що значно збільшують площу тепловіддачі. Високий рівень тепловіддачі при відносно невеликих загальних розмірах дозволяє конвектору, що вбудовується, швидко реагувати на завдання підвищити температуру, одночасно економлячи енергію, необхідну для нагрівання теплоносія.

Гаряча вода із централізованої системи опалення будівлі подається на внутрішньопідлогові конвектори за допомогою гнучких підводок. Розрахунковий робочий тиск для внутрішньопідлогових теплообмінників становить зазвичай до 10 бар, а випробувальний - 25 бар.

За бажанням замовника, внутрішньопідлогові конвектори можуть випускатися кутової або радіальної форми - для еркерів, при необхідності обігнути колону, а також нестандартної довжини. Внутрішньопідлогові конвектори встановлюються таким чином, щоб верх решітки був на одному рівні з відміткою підлоги, що дозволяє створити єдину поверхню. Вбудований конвектор може випускатися як із природною конвекцією, так і з примусовою. Функція примусової конвекції у внутрішньопідлогового конвектора реалізується, як правило, за допомогою малопотужного (і, як наслідок, малошумного) тангенціального вентилятора, що дозволяє істотно підвищити рівень теплової потужності конвектора за рахунок збільшення теплообміну.

Внутрішньопідлогові конвектори оснащуються вентиляторами, які можуть бути як на змінному струмі з напругою 220, так і на постійному, з напругою 24 В, що дозволяє плавно регулювати частоту його обертання, і, як наслідок кількість повітря, що проходить через конвектор.

У випадках, коли внутрішньопідлогові конвектори встановлюються в приміщеннях з підвищеною вологістю басейнів або ванних кімнат, використовуються опалювальні прилади з природним переміщенням повітря, або з вентиляторами, змонтованими в герметичному корпусі, що оберігає від попадання вологи.

Якщо клієнт купує внутрішньопідлоговий конвектор з примусовою конвекцією, то в комплект поставки, як правило, входить термостат і трансформатор.

Конвектори Carrera: переваги

Перед архітекторами, що проектують будівлі різного призначення з панорамним склінням - готелі, торгові комплекси, плавальні басейни, ресторани, зимові сади, індивідуальні житлові будинки та ін. постійно постає питання, як у зимових умовах домогтися того, щоб холодне повітря, що йде від великорозмірних вікон, не впливало на температуру в приміщенні. Тут не допомагають традиційні рішення: навісні калорифери нема до чого кріпити, підлогові погіршать інтер'єр приміщення, обмежать доступ до вікна та ускладнять прибирання підлоги. У цьому випадку оптимальним рішенням є внутрішньопідлогові конвектори Carrera. Їх застосування дозволяє створити вертикальний тепловий потік, який екранізує внутрішній простір приміщення від холодного повітря, що надходить від скла великих розмірів.

Ще одна важлива функція, що реалізується за допомогою внутрішньопідлогових конвекторів – перешкоджання утворенню конденсату і, як наслідок, запотіванню скла (особливо важливо це в будинках та спорудах, що використовують панорамне скління) та стіканню конденсату.

Внутрішньопідлогові конвектори, що випускаються в даний час, безпечні, так як решітка не розігрівається вище за температуру 40 - 45 градусів С, що виключає можливість опіку. Температура поверхні теплообмінника не перевищує 60 градусів, тому помітно зменшується позитивна іонізація повітря, а також виключає небезпеку пригорання пилу, коли використовуються внутрішньопідлогові конвектори. Все це знижує вплив факторів, що негативно впливають на самопочуття людини. Невеликий об'єм гарячої води, що міститься в теплообмінниках, дозволяє швидко регулювати теплові потоки, що підвищує комфорт та економить теплову енергію. Сучасні внутрішньопідлогові конвектори дозволяють виключити ризик запотівання панорамних вікон, абсолютно захищені і безпечні, оскільки ризик пошкодити теплообмінник або вентилятори, які розташовані нижче за рівень підлоги і закриті решіткою - нульовий. А ступінь нагрівання решітки внутрішньопідлогового конвектора виключає небезпеку отримання опіку. В наших умовах внутрішньопідлогові конвектори використовуються, як правило, у якості доповнення до опалення радіатора або системи водяної теплої підлоги.

Приклад монтажу:

Коментарі

Не знайдено дописів

Написати відгук